1976'DA BAŞLAYAN SERÜVEN
Hoşgeldiniz...

KURUCUNUN MESAJI


Dostlarım

1989 yılında, Onmuş Enerji ve Yapı Tesisleri adı altında çıkmış olduğum kişisel girişimin bugün  kurumsal bir şirket olduğunu görmenin beni şaşırtmadığını belirtmek isterim. Çünkü o gün, güven yaratan bir şirket olmanın şartları zihnimde oldukça açıktı ve 35 yılı aşkın meslek hayatım boyunca bu şartlara bağlı kalmaya çalıştım. Benim için bu şartlar karşılıklı güven, dürüstlük, müşteri odaklılık ve profesyonel teknik yaklaşımlar olmuştur. Ayrıca, yıllar boyunca bir okul gibi elektrik sektörüne nitelikli eleman yetiştiren bir kurum olduğumuzu görmek, hatta bunu değerli meslektaşlarımızdan işitmek bana büyük mutluluk veriyor.

Bugün itibariyle 40’ı aşkın çalışanı, geride birçok tesis ve yapı, kazanılmış yüzlerce dost ve insanlarda güven hissi yaratan bir marka bıraktığımızı görmenin mutluluğunu kelimelere dökebilmek benim için gerçekten çok zor. Bu anı bir fırsat olarak görüp, yıllar boyunca bize göstermiş oldukları güven ile bizi onurlandıran ve işimize olan aşkımızı canlı tutan dostlarımıza, bizi her an teknik yenilik ve gelişimleri takip etmeye iten meslektaşlarımıza ve büyük özveriler göstererek bu şirketi bulunduğu yere getiren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Namık ONMUŞ
Onursal Başkan

 

TARİHÇE


Geçmişten geleceğe uzanan, aydınlık bir yolda ilerliyoruz!

Namık Onmuş'un, çeşitli ortaklıklarla başlayan iş hayatı süresince biriktirdiği deneyimleri ile Onmuş Elektrik Anonim Şirketi'nin ilk tohumları 1976 yılında atılmıştır.

1989 yılında Onmuş Enerji ve Yapı Tesisleri adı altında, alçak gerilim, yüksek gerilim, kuvvetli ve zayıf akım konularında proje ve taahhüt hizmetleri vermek üzere faaliyete geçen kuruluş, elektrik mühendisleri Namık Onmuş ve Cevat Şehin'in mesleki deneyimleri ve önderliklerinde, Günay Topaç ve Salim Özserim'in de değerli emek ve özverileriyle her geçen gün büyüyerek günümüzde toplam 1000 m2'Iik merkez tesisinde ve İstanbul şubesinde, taahhüt, proje tasarımı, kontrolörlük konularında Onmuş Elektrik San. ve Tic. A.Ş. adı ile hizmetlerine devam etmektedir.

Onmuş Elektrik bünyesinde yapılan tasarımlarla sürekli araştırma ve güncellemeler ile bilgi paylaşımı sağlanır. Teknik ve idari kadro tarafından, gerek her geçen gün daha da gelişen teknolojinin gerisinde kalmamak, gerekse de maliyetleri en ekonomik düzeye indirgeyebilmek için gündem yakından takip edilir ve departmanlar arasında kesintisiz iletişim kurmak hedeflenir.

Onmuş Elektrik'in uzmanlık alanı, tüm elektrik, elektronik, endüstriyel otomasyon sistemleri, exproof sistemlerinin; ayrıca endüstriyel tesisler, iş merkezleri ve alışveriş merkezleri, hastane, otel, konut, okullar gibi yapıların taahhütleridir. ı; tüm elektrik, elektronik, endüstriyel otomasyon sistemleri, exproof sistemlerin ve ayrıca endüstriyel tesisler, iş merkezleri ve alışveriş merkezleri, hastane, otel, konut ve okullar gibi yapıların taahhütleridir.

VİZYON & MİSYON


Bilginin ve geleneklerin değerini  önemsiyoruz.

Onmuş Elektrik'te, elektrik ve enerji alanlarında her türlü yapı ve tesisin proje/taahhüt hizmetini yetkin insan gücü ve teknolojik altyapı ile hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılamak hedeflenir. Bunları yaparken bilimsel ve teknolojik altyapıyı güçlendirmek esastır.

Amaç, yönetimsel ve idari alanlarda, kurumsal bütünlüğü eksiksiz olarak sağlanmış, kendini geliştirmek isteyen gençlere kariyer olanakları sağlayan, sektörle ilgisi olan herkesin çalışabilecekleri ve danışabilecekleri bir mühendislik merkezine ulaşmaktır. Ayrıca uzmanlık alanlarında uluslararası bir öncü olarak hizmet ağını genişletmek, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da ilk tercih olarak akıllarda yer etmektir.

KALİTE ve GÜVENCE


Kaliteyi, bir yaşam tarzı olarak  benimsiyoruz.

Kalite Yönetim Sistemi, bir ürün ve hizmetin, müşteri istekleri ve küresel standartlar çerçevesinde belirlenen kalite beklentilerinin karşılanması ve yeterli düzeyde güvenin sağlanması için gerekli sistematik etkinliklerin tümüdür. Onmuş Elektrik Kalite Sistemi, ISO 9001:2008 Uluslararası Kalite Sistemi'ne uymaktadır. Uygulamakta olduğumuz Kalite Yönetim Sistemi'nin getirmiş olduğu bilinç ile Onmuş Elektrik'te himet ve üretim süreçlerindeki israfı en aza indirgemeyi amaçlayan, hizmet verimliliğini ve hizmetlere erişim rahatlığını sağlayan düşünce yapısı tüm çalışanların katılımı ile bir gelenek olarak sürdürülmektedir.

Müşteri memnuniyetini sağlamak için tüm Onmuş Elektrik kadrosu; aralıklarla iç eğitimler ile kaliteyi yükseltici faaliyetler konusunda bilgilendirilmektedir.

ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKAMIZ


* Elektrik ve elektronik alanında her türlü yapı ve tesisin proje ve taahhüt hizmetlerini yetkin insan gücü ve teknolojik altyapı ile ve sürekli gelişim çerçevesinde gerçekleştirmektir.

* Müşterilerimizin isteklerini hızlı ekonomik ve kaliteli bir şekilde mevzuatlara uygun karşılamak ve süreç dahilinde bilimsel ve teknolojik çözümler üretmektir.

* Tedarikçilerimizle belirli standart ve kurallara dayalı diyaloglar kurarak kaliteli ürün temin etmek, müşterilerimize daha iyi ve daha kaliteli hizmet sunmak.

* Müşterilerin mevcut ve gelecek taleplerini belirleyerek müşteri memnuniyetini sağlamak.

* İş sağlığı ve iş güvenliği kuralları ile ilgili yasa ve mevzuatlara uyarak işin gerektirdiği güvenlik önlemlerini almak, uygulamak ve sürekliliğini sağlamak için eğitimlerle desteklemek.

* İş sağlığı ve güvenliği risklerini yok ederek ya da minimum seviyeye indirerek çalışan performansının iyileştirilmesini sağlamak.

* Firma çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarını en kısa sürede ve en verimli şekilde karşılayarak, çalışanların bilgi ve beceri seviyelerini yükselterek, çalışan motivasyonunu arttırmak ve bu suretle firma içi çalışan memnuniyetini sürekli kılmak ve hizmet kalitesini arttırmak.

* Çalışanların sürekli en güncel donanımsal ve bilimsel bir altyapı ile çalışmalarını sağlamak için altyapı iyileştirme faaliyetleri gerçekleştirmektir.

* Bütün hizmetlerimizde teknolojiyi takip ederek sürekli iyileştirme ve sürekli gelişimi sağlamak.

* Çalışma ortamı sürekli iyileştirilmesi sayesinde işyerindeki üretkenliği ve verimi artırmaktadır.

* Entegre yönetim sistemi şartlarına sürekli uymayı taahhüt ediyoruz.

 

KARİYER

Çalışanlarımızın güvenliğini ve eğitimi her şeyden önde tutuyoruz.

Onmuş Elektrik, 'İşçi Sağlığı ve Güvenliği"nin sağlanmasını kendisine birinci hedef seçmiştir.

Günümüzde çalışma yaşamını etkileyen pek çok risk vardır ve bu riskler hem çalışanı, hem işvereni, hem de ekonomiyi olumsuz etkiler. Amacımız, bu riskleri tamamen ortadan kaldırmak ya da zararlarını en aza indirebilmektir. Meydana gelen iş kazaları, ciddi kayıplara sebebiyet vermektedir. Bu kayıpların en aza indirilmesi ve güvenli bir çalışma ortamının sağlanmasında eğitimin yeri ve önemi büyüktür. Kişisel koruyucuların doğru, etkin ve verimli kullanımının sağlanması, çalışma ortamlarında bulunan riskleri anlatarak çalışanların bilinçlendirilmesi eğitimle mümkün olmaktadır.

Bu nedenle çalışanlarımızın, işe başlarken ve çalışma esnasında, iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenmesi için eğitim almalarını sağlıyoruz ve bunları kayıt altına alıyoruz.

Onmuş Elektrik'te iş güvenliği, "OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Standartları"na uymaktadır.

Eğitim bizi ve hizmetlerimizi ileriye taşır!

•    Genel iş sağlığı ve güvenliği kuralları,
•    İş kazaları ve meslek hastalıklarının sebepleri ve işyerindeki riskler,
•    Kaza, yaralanma ve hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması,
•    İş ekipmanlarının güvenli kullanımı,
•    Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları,
•    Yasal mevzuatlar,
•    İşyerinde güvenli ortam ve sistemlerin kurulması,
•    Kişisel koruyucu alet kullanımı,
•    Ekranlı ekipmanlarla çalışma,
•    Uyarı işaretleri,
•    Kimyasal, fiziksel ve biyolojik maddelerle ortaya çıkan riskler,
•    Temizlik ve düzen,
•    Yangın ve yangından korunma,
•    Termal konfor şartları hakkında eğitici faaliyetler düzenlenir.

 
 

İş Başvuru Formu

 

Açık Pozisyonlar

Şirketimizde şu an için açık pozisyon bulunmamaktadır.

Başvuru formunda yer alan ilgili alanları doldurmanız ve önümüzdeki dönemde uygun bir pozisyon açılması halinde değerlendirilmeye alınacaktır.

Şirketimize gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.